נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

אילו בדיקות הכי מדויקות לגילוי נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות ראשית

שמעתם לאחרונה על מקרה של נהג שנמצא נוהג בשכרות וקיבל עונשים קשים כפי הנהוג בחוק אך הוא טוען כי שתה בהתאם לכמות המותרת?
לעיתים נשמעים קולות כאלה ברחבי הרשתות החברתיות. מצד אחד נמצא בחור צעיר שטוען כי הוא מאוד מחושב ואינו שותה מעל כוס אחת של אלכוהול (בהתאם לחוק) לפני שהוא עולה על ההגה, ומהצד השני, ניצב שוטר שטוען כי בדק את הנהג ומצא כי הוא נוהג בשכרות.

בעקבות המקרים הללו, יצאנו לבדוק מהן הבדיקות הכי מדויקות לגילוי נהיגה בשכרות.
תחילה נציין כי ישנן 2 בדיקות עיקריות כיום והן: בדיקת ינשוף ובדיקת דם.
להלן פרטים אודות כל בדיקה:

 1. בדיקת ינשוף

  רבים מאתנו התנסו בבדיקה זו, היא אחת הבדיקות המוכרות. מדובר במכשיר שמודד את כמות האלכוהול שנמצאת בגוף של הנהג. אופן הבדיקה מתבצע כך שהנהג צריך לנשוף אל הפייה של המכשיר שלאחר הנשיפה, הוא יראה את הריכוז של האלכוהול שיש בגופו של הנהג.

  כדי לבדוק את תקינות התוצאה, על השוטר לבצע את הבדיקה שתי פעמים (לעיתים התוצאה הראשונה שגויה ועשויה להיות גבוהה מהרגיל ולעיתים, מגלים זאת בעת הנשיפה השנייה, שתוצאתה נמוכה יותר ותואמת לנורמה).
  בעקבות ההסבר הנוכחי, ניתן להבין כי מדובר בבדיקה שתוצאותיה לא תמיד אמינות. נכון להיום אין הוכחות מדעיות כי הוא אמין.
  במידה ונתבקשתם על ידי שוטר, לבצע את בדיקה זו ואתם אינכם מעוניינים לבצע אותה, חשוב שתדעו כי במידה ותסרבו לעבור את הבדיקה, תסתכנו בקבלת קנס בגובה 10,000 ₪ או במאסר.
  אם לא די בכך, בית המשפט עלול לפסול את רישיונכם לתקופה ארוכה.
  כך שגם אם אינכם בטוחים במהימנות הבדיקה, כדאי שתסכימו להיבדק בכל מקרה. אם חלילה תימצא כמות אלכוהול גדולה מהמותר ואתם חושדים שמדובר בטעות, כדאי שתפנו אל עורך דין נהיגה בשכרות יערית אוליאל.

 2. בדיקת דם

כפי שכנראה ידוע לכם, מדובר בבדיקה פולשנית. בדיקה זו יכולה להיערך רק במצבים בהם ישנו חשד מצד השוטר כי ביצעתם עבירת תעבורה כלשהי או אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים.
דעו כי במידה ותסרבו לבדיקה זו, תהיו באותו המצב שתואר לעיל, במקרה שנהג מסרב להיבדק בבדיקת הינשוף. השוטר יראה זו כהודאה באשמה ולכן דינכם ייחשב כאילו נהגתם בשכרות.

חשוב שתדעו כי בדיקת דם היא הבדיקה המדויקת ביותר מבין השתיים. היא מתבצעת לרוב במצבים שבהם יש אי הסכמה על התוצאה שנמצאה בעת שימוש במכשיר הינשוף.
חשוב שתדעו שמדובר בבדיקה שכוללת מעורבות של גורמים רפואיים.
אמנם לרוב, לוקח זמן לקבל את תוצאות הבדיקה, אך העובדה כי היא מתבצעת על ידי רופא מוסמך והיא מפוקחת ועוברת בירור מעמיק, יכולה לגרום לכם להרגיש בטוחים כי ניתן לסמוך על תוצאותיה.

נהיגה בשכרות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
פורום רופאים
איך לתבוע גופים רפואיים?

בנוף שירותי הבריאות המורכב של היום, אנשים מוצאים את עצמם מדי פעם במצבים שבהם הם עשויים להצטרך לשקול צעדים משפטיים