נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מה זה בדיקת כפילויות

החזרי מס

אירועים פתאומיים ובלתי צפויים הם חלק שגרתי מהחיים שלנו וכדי לצמצם את השפעתם על חיינו, רבים מאיתנו רוכשים ביטוחים שונים, שנועדו לתת מענה למקרי קיצון כאלה ואחרים. יחד עם זאת, ישנם לא מעט מקרים בהם אנו רוכשים את אותו ביטוח פעמיים

 

ביטוחים והגנה מפני מקרים בלתי צפויים

שגרת החיים של רבים מאיתנו נעה בין הבית לבין העבודה, אך מטבע הדברים, שגרת החיים שלנו כוללת לא מעט אירועים פתאומיים ובלתי צפויים, כמו מקרים רפואיים, תאונות דרכים ועוד. כדי למזער את השפעתם של מקרים אלו על חיינו, רבים מאיתנו רוכשים ביטוחים שונים.

פוליסות הביטוח השונות, נועדו להפחית את השפעתם של אירועים פתאומיים ובלתי צפויים על חיינו, כאשר תמורת תשלום חודשי (פרמיה), חברת הביטוח תהיה מוכנה לפצות אותנו עם התרחשותם של מקרים כאלו. יחד עם זאת, ישנם לא מעט מקרים בהם מתברר שרכשנו את אותו הביטוח פעמיים.

 

כפל ביטוחי

לצד ביטוחים שחובה עלינו לעשות, כמו ביטוח חובה לרכב וביטוח חיים במקרה של לקיחת משכנתא, ישנם ביטוחים נוספים ומקיפים יותר שאנחנו רוכשים ומבלי ידיעה ותשומת לב רבה, יוצא שיש לנו מספר פוליסות המעניקות את אותן הכיסויים, מצב המוכר ככפל ביטוחי.

החשיבות של הביטוחים, יחד עם הרצון להימנע ממצב של כפל ביטוחי, מחייב אותנו לעשות סדר בביטוחים הקיימים לנו ובמידת הצורך להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית, המספקת שירותים בדיקת כפילויות, החזר מס ועוד.

 

מה זה בדיקת כפילויות?

המציאות של כפל ביטוחים הפכה למציאות שכיחה למדי בקרב אנשים רבים, אשר גם אם היו מעוניינים לעשות סדר ולבדוק אילו פוליסות קיימות להם ובאיזו חברת ביטוח הן נמצאות, היו נתקלים בקשיים ובבירוקרטיה רבה. לפיכך, משרד האוצר החליט להתערב בנושא ולהקים את אתר הר הביטוח.

באתר הר הביטוח ניתן לבצע בדיקת כפילויות ולברר אילו פוליסות קיימות לכם (פוליסות בתוקף), באילו חברות ואף לקבל מידע מעמיק וממצה על כל פוליסה, באופן המאפשר לבצע גם השוואת מחירים.

 

כיצד מבצעים את בדיקת הכפילויות באתר הר הביטוח?

עם הכניסה לאתר הר הביטוח, תידרשו להזין מספר תעודת זהות ותאריך ההנפקה שלה ולהשיב על שאלות האם יצאתם מהארץ / הונפק לכם דרכון בשלוש השנים האחרונות. היות ומדובר באתר ממשלתי ומאובטח, ניתן להזין את הפרטים הללו באתר ללא חשש.

לאחר הזנת הפרטים הללו, תקבלו גישה לתיק הביטוחי שלכם וסוגי הפוליסות השונות. בין המידע שתוכלו לקבל נמצאים – תקופת הביטוח, הפרמיה שאתם משלמים בגין הפוליסה, מספר הפוליסה וחברת הביטוח של הפוליסה.

 

לסיכום

החשיבות של רכישת ביטוחים שונים הביאה למצב בו אנשים רבים רוכשים את אותה הפוליסה והכיסויים הביטוחיים מספר פעמים ומשלמים למעשה כסף מיותר. כדי להתמודד עם תופעה זו, ניתן לבצע בדיקת כפילויות באתר הר הביטוח של משרד האוצר ולקבל מידע מקיף הפוליסות והתיק הביטוחי שלכם.

בדיקה כפולה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא ביטוחים
הגנה על כבודה בביטוח נסיעות

טיול יכול להיות חוויה מרגשת ומעשירה, המאפשרת לנו לחקור יעדים חדשים, לשקוע בתרבויות שונות וליצור זיכרונות מתמשכים. עם זאת, בתוך