נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

5 דברים שחשוב לדעת לפני דיאטת צום לסירוגין

משקל

האם להתחיל דיאטה כבר מחר? אין ספק, כולנו יודעים עד כמה קשה להתחייב לסוג כזה או אחר של דיאטה. אנחנו אוהבים לאכול, ולפעמים אנחנו אפילו אוכלים מתוך הצורך לפצות על כל מיני קשיים רגשיים. וכשמגיע היום שנשבר לנו לעמוד על המשקל ולהתאכזב, מגיעה דיאטת צום לסירוגין. כדאי? לא כדאי? הנה כל המידע:

רגע לפני שפוצחים בדיאטת צום לסירוגין, בהחלט יש כמה דברים שחשוב לזכור ולדעת. בין אם אתם מתחילים בדיאטה כזו או אחרת, כבר עכשיו אנחנו נזכיר לכם שחובה להתייעץ ולקבל סיוע מקצועי. אם צריך, גם סיוע רפואי. ובאותה הנשימה, הנה מספר דברים שחשוב לדעת, למעוניינים לשרוף קלוריות ולייעל אי-אלו תהליכים בריאותיים בגוף. הנה מספר דברים שחשוב לדעת על דיאטה צום לסירוגין ב-2020:

  1. כשמדברים על דיאטות צום, למעשה חובה להזכיר את פעילות ההורמונים, נכנה את זה הפעילות ההורמונאלית בגוף. בגופנו קיים הורמון הגדילה האנושי, כאשר במהלך דיאטת צום הרמות של ההורמון הזה נוסקות מעלה. למעשה, רמת הורמון הגדילה האנושי עשויה לגדול עד פי 5 במהלך דיאטת צום. כמובן, יש לכך השפעות על עיבוד השומן בגוף, וכן גם השפעות על כל נושא פיתוח השרירים אצל מי שמתאמן.
  2. כשם שבגופנו קיים הורמון הגדילה האנושי, בגופנו גם קיים האינסולין, שמושפע גם הוא כתוצאה מדיאטות צום. אם אתם רגישים לאינסולין, כדאי לדעת שהרגישות שלכם יכולה להשתפר אם תנהלו דיאטת צום בצורה נכונה. למעשה, רמות האינסולין עשויות לרדת באופנים משמעותיים. ובאותה נשימה, גם חשוב לשעת שרמות אינסולין נמוכות בגוף מובילות את השומן להיות נגיש ביותר בגוף.
  3. אם נתקלתם במושג "תיקון של תאים", כדאי לדעת שמושג זה מתכתב ומתקשר באופן אוטומטי לדיאטות צום. במהלך הצום, תאים בגוף יוצרים תהליכים כאלו ואחרים, ביניהם ישנו התהליך הנקרא אוטופגיה (autophagy). תהליך זה מהווה מעין מנגנון טבעי אשר מוביל לפירוק ולהרס של כל אותם תאים שאינם מתפקדים, או שמא הם לא נחוצים.
  4. דיאטות הצום מהוות דרך מצוינת להתמודד עם שריפה מוגברת של קלוריות, זה משהו שאתם חייבים לדעת. אם אתם מחפשים אחר דרכים אפקטיביות מאוד להרזות, יש סיכוי שדיאטת צום תהיה בדיוק מה שימנף לכם את האיזון הקלורי. כמובן, במקביל יהיה חובה להתייעץ עם גורמים מקצועיים בנוגע לתפריט היומי והשבועי שלכם.
  5. הטיפ האחרון שלנו הוא רלוונטי לגבי דיאטות צום, אבל גם לגבי כל דיאטה אחרת שתחליטו לפצוח בה. בכל מקרה, לא משנה באיזו דיאטה תבחרו, אתם חייבים לקבל את הליווי והסיוע המקצועיים ביותר. אל תוותרו לעצמכם על הדיאטה, אבל גם אל תזלזלו בבריאותכם. בסופו של דבר, אמנם יהיה חשוב להרזות ולהרגיש טוב עם עצמכם, אבל עוד יותר חשוב יהיה לעשות זאת בחוכמה. בהצלחה!

 

רעות ושעון

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
צמח
4 יתרונות של צמח הליקוריץ

צמח הליקוריץ הוא צמח בר שגדל במקומות רבים בעולם. בשנים האחרונות הולכת ומתבררת ההבנה שלצמח הזה יכולות להיות השפעות חיוביות