נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

כיצד לשמר את הקשר גם אחרי 10 שנות זוגיות?

אותיות

רוב הזוגות הנשואים, מרגישים לאחר תקופה שעולמם הפך לשגרתי, סובב סביב שגרת חיי העבודה והילדים, מוכתב דרך משימות ותפקידים ולא משאיר מספיק זמן לתשוקה הזוגית. איך זה קרה? הרי פעם הייתם כל כך מאוהבים, מחזרים, מבלים. תשמחו לגלות שישנה דרך לשמר את הקשר גם אחרי 10 ו-20 שנות זוגיות, בלי שתיתפסו לשיעמום או לחוסר השקעה זה בזו:

 

החיים ממשיכים, המשקעים נשארים

כל זוג נתקל במחלוקות ובקונפליקטים לאורך חיי הנישואין ולכן מדובר בצומת דרכים שבה כל זוג בוחר לעצמו דרך שונה לצעוד בה. כאשר המחלוקות לא נפתרות בצורה טובה, כנה או מטיבה עם שני הצדדים, בני הזוג יחוו אכזבה, תסכול וכעסים. לפעמים הם גם ירגישו שבן הזוג גרם להם לאבד חלק מהצרכים שלהם בדרך. אם בני הזוג לא מנהלים ביניהם דיאלוג ישיר ופתוח על קשיים והיעדר מענה לצרכים בלתי מסופקים, מתקבלים עם הזמן תחליפים: בני הזוג מתמקדים בחיי העבודה, בטיפול בילדים, בשינה ממושכת, בעיסוקים מחוץ לבית או בתוכו ואפילו מנהלים רומן.

 

המפתח לשימור הזוגיות

אפשר להסתכל על הזוגיות כמו גינה: אם משקים אותה, מטפחים אותה ומנקשים בה עשבים שוטים, היא תמשיך לצמוח וללבלב. אם הגינה לא תישאר מטופחת, היא תדעך באופן טבעי. אם אתם מרגישים שלשניכם יש רצון להישאר ביחד, לטפל במשקעים ולהמשיך לשמר את הקשר, חשוב שתהיו פתוחים ותנהלו שיחות עומק תוך הקשבה, קבלה והבנה. זאת במקביל להכנסה מחודשת של עניין משותף, הנאה ובילויים.

 

עברו להתנהלות חיובית ולא שלילית

אם תשקפו לבני הזוג בהתמדה שהם אהובים, חשובים ורצויים – הזוגיות תשתפר פלאים. הפרידו בין התסכול לדברים הטובים, הקפידו לתת מחמאות, לקרוא בכינויי חיבה, להביע תודה או הערכה על פעולות והתנהגויות רצויות ונעימות, הפתיעו, פנקו וחבקו. כמובן שגם לחיי המין יש השפעה ולכן חשוב שתעשירו אותם ותשתמשו בכל הדרכים להצית את האש מחדש.

 

צאו מהשגרה

דרך נוספת לשימור הקשר היא לסטות מהשגרה: לצאת לסרט או הצגה, לטייל יחד, לקחת יום חופש ולבלות במסעדה או בספא, להתפנק באמבטיה לאור נרות, לקחת חופשה קטנה ועוד. אל תשכחו בדרך גם את ההומור, את הצחוק ואת כל הדברים שגורמים לשניכם לחייך.

 

ענו בכנות על השאלות הקשות

אחד הדברים המהותיים ביותר כשאתם מגיעים לצומת דרכים שבה שאלת הקשר ביניכם עולה, הוא להבין האם אתם נכונים לצאת למסע עם בני הזוג כדי להשיב את מה שאבד. על השאלה הזו בני הזוג, מכילים או שואפים לשינוי ככל שיהיו, לא יוכלו להשיב במקומכם. עצרו וחשבו האם אתם מסוגלים להשתפר? האם יש לכם רצון? האם תוכלו להתנהל באופן שונה? האם הזוגיות תוכל לקבל מקום טוב יותר בסדר העדיפויות שלכם? אם התשובה לשאלות הללו היא "לא", זה הזמן לבדוק היטב האם אתם נכונים להמשיך בחיי הזוגיות.

אם מתעורר בכם הספק, תוכלו להשתמש בכלים כמו ייעוץ זוגי או ליצור הסכם הורות משותפת, שיאפשרו לכם להביט קדימה ולקבל תובנות וזוויות מקצועיות יותר.

 

טיול בטבע

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא זוגיות
שי
איך לבחור מתנה למישהו מיוחד

הנה הגיע אירוע מיוחד לאדם יקר לליבנו, כגון יום הולדת או סיום לימודים או אירוע מיוחד ומרגש עבור מישהו מיוחד שאנו אוהבים.

אשה על מיטה עם ספר
4 פתרונות לחיי מין זוהרים יותר

השגרה משתלטת עליכם, אתם חוזרים עייפים הביתה, הילדים לא מוכנים להיכנס למקלחת ולישון ואחרי יום ארוך שנגמר בסביבות 9 בערב למי יש כוח עכשיו להתחיל להתעסק ביחסי מין?

זוג על ספת המים
ספריי השהייה מאיכות מובילה

ליהנות מיחסי מין זה לכאורה לא עניין מסובך, כי מה בסך הכול אנחנו צריכים? למצוא פרטנר מתאים שאנחנו אוהבים ונמשכים אליו ולקוות שגם הוא מרגיש כך.

זו לא בושה לבקש עזרה

גברים אשר חווים מתופעה של אימפוטנציה ובעיות בהחזקת הזקפה לאורך זמן חשים בושה רבה ולא מטפלים בבעיה.