נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

להיפטר ממשקפיים ללא ניתוח

משקף וספר

מרכיבים משקפיים ורוצים לשפר את איכות חייכם?

אפשר היום להסיר את המשקפיים בקלות וביעילות.

אמנם הדרך הנפוצה ביותר היא באמצעות ניתוח, אך היום יש גם לא מעט פתרונות פחות חודרניים אשר לא דורשים החלמה והכנה.

אז איך אפשר להיפטר ממשקפיים ללא ניתוח? על כך בכתבה הבאה.

 

ניתוח לא מתאים לכל אחד

ניתוח להסרת משקפיים הוא הליך יעיל ופופולרי אשר במהלכו ״משויפת״ הקרנית באמצעות לייזר ובכך משתפרת הראייה. התהליך אמנם פשוט וקצר אך הוא לא מתאים לכל אחד. גיל מבוגר, מספר גבוה או בעיות בקרנית יכולות למנוע ממטופל לעבור הליך כזה. בנוסף, מדובר גם בתהליך שדורש זמן החלמה, מעקב וכן לא תמיד משפר את הראייה באופן תמידי. מטופלים מסוימים מדווחים על חזרה בקוצר הראייה לאחר מספר שנים או על תופעות כמו סנוורים או קושי בראייה בלילה. היום ישנם פתרונות אלטרנטיביים להסרת משקפיים בניתוח המתאימים למקרים שונים של קוצר ראייה. לפני בחירה באפיק טיפול מסוים, חשוב לוודא מה מצב קוצר הראייה על ידי בדיקה אופטומטרית, אותה ניתן לבצע באופטומטריה מקצועית כמו – https://www.optica-carmit.co.il.

 

עדשות מגע

אחת האלטרנטיבות הוותיקות והיעלות לשיפור הראייה ללא משקפיים וללא ניתוח היא שימוש בעדשות מגע. מדובר בפתרון נוח בכך שהוא מאוד ורסטילי. היום ישנן עדשות מגע מסוגים שונים המתאימות לכלל הבעיות השונות אשר עלולות לגרום לקוצר ראייה. ישנן עדשות לפי מספר, עדשות המתאימות לצילינדר, עדשות מולטיפוקל וכן עדשות סקלרליות מיוחדות המתאימות למי שסובל מיובש בעיניים.

 

אורתו-קרטולוגיה

שיטה נוספת העושה שימוש בעדשות מגע נקראת אורתו-קרטולוגיה. במקרה הזה, לא מדובר בעדשות בעלות מספר אלא בעדשות קשות יותר אשר תפקידן הוא לעצב מחדש את הקרנית ובכך להוביל לשיפור מצב הראייה. השימוש בעדשות נעשה לאורך הלילה, במהלכו הן מפעילות לחץ על הקרנית ובמהלך היום מורידים אותן וניתן לראות טוב יותר ללא צורך במשקפיים. שיטה זו אינה מתאימה לכל אחד, בעיקר אם מדובר בקוצר ראייה אשר עולה על 4.00 וצילינדר שמספרו מעל 50. מדובר בשיטה בטוחה וניתן להשתמש בה בהתייעצות עם אופטומטריסט. השיטה גם מתאימה לילדים, שכן היא יכולה למנוע החמרה של קוצר הראייה לאורך תהליך הגדילה.

 

שיטת בייטס

מדובר על שיטה לשיפור הראייה באמצעות תרגילי עיניים שונים, אשר מטרתם הוא אימון שרירי העין וחיזוקם. שיטת בייטס מאפשרת להגמיש את שרירי העין, להקל במתח הנוצר וכן גם להקל במתח נפשי אשר מוביל למאמץ בעיניים. השיטה אמנם יעילה אך אינה מתאימה לכל בעיה בעין ולכל מרשם משקפיים, ולכן יש להתייעץ עם מומחה בשיטה על מנת למצוא מסלול אימון מתאים.

 

ניורווויז׳ן

גם ניורוויז׳ן היא שיטה לשיפור הראייה באמצעות תרגילים. בשיטה זו, המוקד אינו על שרירי העין אלא על התהליך המוחי הנדרש לעיבוד התמונה הנקלטת בעין. השיטה עוסקת באימון המוח בעיבוד ופירוש מידע ויזואלי ומובילה לשיפור בראייה אצל מטופלים רבים.

 

אישה עם משקפיים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
צמח
4 יתרונות של צמח הליקוריץ

צמח הליקוריץ הוא צמח בר שגדל במקומות רבים בעולם. בשנים האחרונות הולכת ומתבררת ההבנה שלצמח הזה יכולות להיות השפעות חיוביות