נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

ממונה בטיחות מה תפקידו ומתי צריך ?

בטיחות

 

כל מי שעוסק בתחום התעשייה על גווניו השונים או מנהל מפעל שמייצר מוצרים כאלה ואחרים יודע היטב שיש תפקיד אחר שחייבים לאייש והוא תפקידו של הממונה על הבטיחות. ממונה בטיחות הוא איש מקצוע שלמד את התחום הזה לעומק, צבר בו ניסיון ומכיר את החוק לעומקו. יש לו אחריות רבה במהלך הפרויקט, הקמתו והשגת האישורים הנדרשים, שכן המטרה העיקרית של הממונה על הבטיחות היא לדאוג לשלום העובד. עליו להגן על העובד, לשמור על הבטיחות שלו ולדאוג לבריאותו, וזאת תוך כדי שהוא מסייע למעסיק לשמור על העובד, על הציוד ועל הרכוש שיש במפעל. מי שעוסק בתחום הזה חייב לעבור לפחות שמונה ימים של השתלמות במשך שנה כדי לשמור על כשירותו, מה שאומר שכאשר מחפשים ממונה על בטיחות יש לבחור אדם שמקפיד לשמור על כשירותו לתפקיד. יתרה מכך, כאשר מחפשים אדם שיהיה ממונה על הבטיחות חשוב מאוד לבחור איש מקצוע מתאים שיש לו השכלה בתחום ההנדסה.

ממונה בטיחות
ממונה בטיחות

יועצי בטיחות עם התמחות ספציפית

 עוד נתון מעניין שצריך לדעת על הממונים על הבטיחות ועל יועצי הבטיחות השונים, זה שבימינו יש גם התמחויות ספציפיות בתחומים הללו. משמעות הדברים היא שיש היום יועצי בטיחות העוסקים בתחומים כמו:

 

·       בטיחות באש – עבודה הכוללת, בין היתר, תקשורת מול שירותי הכבאות וההצלה

·       בטיחות בבנייה – תפקידו של יועץ בתחום הזה הוא ללוות פרויקטים של בניה

·       בטיחות במוסדות החינוך

·       בטיחות באירועים

·       בטיחות במגרשי ספורט ועוד

 

לכן זה לא משנה עם איזה פרויקט אתם מתמודדים היום, כי מה שבטוח זה שאם החוק קובע שאתם זקוקים לשירותיו של ממונה בטיחות, לא כדאי לוותר על כך. אין שום טעם לעבור על החוק ואחר כך להסתבך, שכן האינטרס לבצע את הדברים בצורה חוקית וכמה שפחות מסוכנת צריך להיות גם שלכם.

 

איך לבחור את הממונה על הבטיחות?

כפי שהוזכר לעיל, חשוב לבחור אדם שמקפיד לעשות השתלמויות שנתיות בתחום ועדיף שגם תהיה לו השכלה בתחום ההנדסה. עם זאת, כל אלה לא מספיקים, שכן יש טעם גם לברר שפונים אל אדם שיש לו כמה שיותר ניסיון. הרבה מונח כאן על הפרק ואתם יכולים להיות בטוחים שהדבר האחרון שתרצו זה להסתבך לחינם. עצם העובדה שאתם מנהלים את הפרויקט או את המבנה אומרת שיש הרבה אחריות שמוטלת על הכתפיים שלכם. לכן, אם ניתן לבצע את הדברים בצורה חוקית וכך להימנע ממצב שבו אתם מסתכנים לחינם, למה שלא תעשו זאת? בחרו עוד היום את האנשים שיהיו ממונים על הבטיחות במפעל שלכם ובדקו שיש להם את ההכשרה המתאימה. כל העובדים שאתם מעסיקים נמצאים תחת החסות שלכם ולכן חשוב שתעשו הכול כדי לשמור על הבריאות שלהם ועל הבטיחות שלהם בעבודה.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי מקצוע
מאיפה קונים לוקרים
מאיפה קונים לוקרים?

רוצים לשדרג את מרחב האחסון שלכם? מחפשים פתרון מסודר ויעיל לשמירת חפצים? לוקרים הם בדיוק מה שאתם צריכים! בין אם

קרטונים
מה הם פתרונות אריזה?

פתרונות אריזה יכולים לפגוש אותנו בהרבה מאוד מקומות. בין אם מדובר על איזה של ציוד לשליחה מעבר לים, אריזת מוצרים

מנורה
חשמל מרוח – אנרגיה מרוח

כיום עם התפתחות המדע והטכנולוגיה, למד העולם לייצר אנרגיה וחשמל ממגוון של חומרים טבעיים ובלתי מתכלים כמו חשמל משמש, אנרגיית

רצפת בטון
מה צריך בשביל לנסר רצפת בטון

תהליכי ניסור בטון יכולים לשמש לצרכים רבים, שונים ומגוונים. ישנם מקרים בהם נעשה שימוש בתהליכים אלו עבור ניסור עמודי בטון,