נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

משכנתא שניה – מתי ניקח ומתי מאוד כדאי שלא

משכנתא שניה - מתי ניקח ומתי מאוד כדאי שלא

משכנתא שניה יכולה להתפרש כמשכנתא לדירה שניה והיא גם יכולה להתפרש כמשכנתא נוספת על נכס שהוא כבר ממושכן. כאן סיקרנו עבורכם בקצרה את המידע על משכנתאות אלו. מתי כדאי לקחת אותן ומתי עדיף להימנע. מוזמנים להמשיך איתנו.

 

משכנתא לדירה שניה

לא מעט אנשים רוכשים דירה ומגלים כי ניתן להרוויח באמצעות שוק הנדל"ן וכך הם פונים לקחת משכנתא שנייה על דירה נוספת. משכנתא כזו מכונה משכנתא לדירה שניה והיא תהיה שונה ממשכנתא לדירה ראשונה בעיקר בגלל אחוזי המימון. אם עבור רכישת דירה ראשונה צריך הון עצמי מינימלי של 25% מערך הנכס, הרי שעבור רכישת נכס נוסף צריך הון עצמי של 50% מערך הנכס.

אם הדירה עולה מיליון שקלים, יהיה צורך בגיוס הון עצמי של חצי מיליון שקל. מדובר בסכומים גבוהים בדרך כלל ומומלץ ללכת על הכיוון הזה כאשר יש יכולת החזר מספקת וההתנהלות הכלכלית תקינה. כאשר ההתנהלות הכלכלית לא מאפשרת עמידה בכבוד בהחזרי המשכנתא הצפויים, לא כדאי להיכנס לסיפור הזה.

רכישת דירה נוספת כרוכה בסיכונים. לא מעט דירות להשקעה נרכשות עם צפי להשכרה, אך הן עומדות ריקות עד שנמצאים השוכרים המיוחלים. בזמן הזה הלווים מפסידים כסף ולכן חבל להיכנס להשקעה נוספת במצב לא מבוסס מספיק, ללא קבלת ליווי מקצועי מקיף.

 

משכנתא שניה על אותו הנכס

לא כולם יודעים, אך כאשר נכס ממושכן, ניתן להגדיל את המשכנתא הקיימת או לקחת משכנתא נוספת על אותו הנכס. משכנתא שניה היא משכנתא מורכבת יותר וניתן לקחת אותה רק לאחר קבלת אישור מהגוף הממשכן הראשון. במקרים כאלו תירשם הערת אזהרה בדרגה ראשונה לגוף המימון הראשון והערת אזהרה בדרגה שניה לגוף המימון השני וכן הלאה. כאן תוכלו לקבל עוד מידע על משכנתאות.

כאשר מדובר באותו גוף מימון ובצורך למימון חיוני וחשוב, ניתן לעשות זאת ואף מומלץ. הרי עדיף לקחת משכנתא מאשר לקחת הלוואה רגילה. מחיר הלוואה עסקית הוא יקר יותר וכך תוכלו לחסוך כספי ריביות. אך כאשר מדובר בגוף מימון אחר שיש צורך לבקש את אישורו ויש צורך בהליכים מורכבים יותר, עדיף להימנע ממשכון נוסף של הנכס הקיים.

 

מחפשים פתרון למימון?

הרבה אנשים "בונים" על הנכס שברשותם לצורך מימון מטרות שונות. לא תמיד יהיה נכון למשכן את הנכס הקיים פעם שניה ולכן, ההמלצה היא להתייעץ עם יועץ משכנתאות בכל מקרה שכזה. יועץ משכנתאות מקצועי ידע למפות היטב את המצב הנתון ולמצוא מקורות מימון מתאימים ויעילים.

חשוב לזכור כי פעמים רבות ניתן למחזר את המשכנתא הקיימת, ניתן להגדיל את המשכנתא או למצוא חלופות אחרות קיימות. אין כאן המלצה גורפת ולכן חשוב להיעזר באיש מקצוע ברגע האמת ולא לפעול באופן עצמאי ללא ליווי של עין מקצועית.

משכנתא שניה - מתי ניקח ומתי מאוד כדאי שלא

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא משכנתאות