נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

עשו זאת בעצמכם – האם זו דרך הפעולה שתשאיר אתכם שקטים?

סקוץ

כשמדובר בניקיון הבית, כל אחד יכול לנקות את הבית ביעילות בתנאי שיש לו את הכוח והזמן לעשות זאת.

האם ניקוי הבית לבד ישאיר אתכם שקטים? על כך במאמר הבא.

 

למי יש את הזמן?

במשפחות רבות האישה והגבר מפתחים קריירה, מגיעים מאוחר הביתה או עסוקים אחה"צ עם הילדים, מה שמשאיר את יום שישי לצורך סידורים וניקיון. ביחד עם זאת, יום שישי הוא יום מיוחד בו בני זוג נוהגים לבלות ביחד או לעסוק בספורט. זאת אומרת שאין זמן לנקות את הבית. נכון שאפשר לקום מאוד מוקדם או ללכת לישון מאוחר וקצת לנקות, אך העול כבד מדי, העייפות עולה והניקוי לא יהיה יסודי. זו הסיבה שרבים מעסיקים אנשי ניקיון ומסמנים על נושא זה וי.

 

פוליש – עשו זאת בעצמכם

כשמדובר על ניקיון בתים מסיבי יותר כמו פוליש ישנם אנשים המנסים לחסוך את הכסף ולעשות זאת בעצמם. הפוליש הוא אמצעי להסרת כתמים קשים מהרצפה וחידושה בעזרת חומרים מיוחדים. כשמחלטים לעשות פוליש לבד צריך לבחור את החומר המתאים לסוג הרצפה בבית. מעבר לכך, צריך לפנות את הבית מרהיטים, לעשות זאת ביום בו הבית ריק מאנשים ולהשכיר מכונת פוליש. על מנת שהפוליש יצליח, לאחר פינוי הרהיטים מהבית שוטפים את הרצפה באופן יסודי ומתקנים את הריצוף הרופף. רק כשהכול מתייבש ניתן להתחיל בפוליש. צריך לנקות לא רק את הרצפה אלא גם את הפנלים ושם ניתן לשפשף עם צמר פלדה. ישנם בתים לאחר שיפוץ שיהיו חייבים לתת דגש לפנלים לפני הפוליש. אפשרות נוספת היא לעשות פוליש ידני של סילר. מורחים על הרצפה עם רולר שתי שכבות של סילר ומייבשים. ישנם אף חומרים נוספים בהתאם לסוג הריצוף בבית שבהם ניתן לעשות שימוש.

 

פוליש לבד או עם חברת ניקיון?

השאלה היא האם מומלץ לעשות פוליש לבד או להשכיר חברת ניקיון לצורך זה? לאנשים חסרי זמן וכוח חברת הניקיון היא פתרון נהדר ושווה להשקיע בכך. בנוסף, מאחר ופוליש לא נעשה בכל שבוע אלא פעם בשנה או לאחר שיפוץ או במעבר לדירה חדשה, שווה להשקיע בחברת ניקיון מקצועית שתנקה את הבית בצורה יסודית כולל את הפנלים ותבריק בפוליש מקצועי את הרצפה. לאנשי ניקיון מקצועיים יש את הכלים והידע להתאים את החומרים לסוג הרצפה ולהשתמש במכונת פוליש במומחיות. יתרה מכך, תוכלו לחסוך זמן וכסף. במידה ואתם מתכננים לשפץ את הבית תוכלו לחסוך את ההוצאה על החלפת הריצוף. ניתן להחליף רק אריחים שנשברו, לתקן את הרופפים והפוליש יגרום לרצפה להיראות חדשה כאילו הוחלפה כולה. לסיכום, מומלץ לדעת מה כדאי לנקות לבד ומתי, במה להסתייע בעזרה מקצועית הן מבחינת היכולת והן מבחינת הזמן והשקט שלכם.

כיור

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא ניקיון