נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

כל שיטות ההדברה המומלצות ביותר

הדברה ביתית

מצאתם את עצמכם נלחמים עם מזיקים ללא הצלחה להיפטר מהם? אחת לתקופה תוקפים את כולנו יצורים שמקומם לא איתנו בבית. במצב הזה יש להזמין מדביר מקצועי ובעל ניסיון שיפתור לכם את הבעיה. אבל מה אם מדובר במזיק אחד קטן שחוזר על עצמו כמו יונה במרפסת שירות או נמלים במטבח? גם לבעיות האלו יש פתרונות קלים ומהירים. מה הן שיטות ההדברה המומלצות ביותר? במאמר זה נציג לכם. 

 

מתי אנחנו זקוקים להדברה?

יש לקרוא למדביר מקצועי שיבצע הדברה ביתית כשמתחיל לגרד בגוף, או כשאנחנו רואים סימנים מזהים של עוד יצור שחי איתנו מבלי ששילם שכר דירה הוגן. בין אם אלה נמלים, עכברים, יונים או מזיקים מסוג מיוחד, לכל אחד מאלה יש שיטות טיפול שונות שאפשר להשתמש בהן נגדם.

שיטות הטיפול מתחלקות בהתאם לחומר שבו משתמשים, אם זו הדברה כימיקלית, הדברה אורגנית או הדברה בריסוס. ניתן לפעמים גם להשתמש ברעל ממוקד או אפילו אבקת קינמון.

 

מה הן שיטות ההדברה המומלצות ביותר?

לכל בעיה יש פתרון אחר. ואלו הם הפתרונות היעילים והמומלצים ביותר:

 

  • הדברה ברעל

הדברה ברעל נגד מזיקים, בפרט מכרסמים, נמלים וג'וקים, תביא תוצאות טובות של מיגור המזיקים מהבית. עם זאת, הרעל מביא יחד איתו גם מספר סכנות שיכולות להיגרם ויש להימנע מהן. ריכוז הרעלים הגבוה בריסוס מצריך יציאה מהבית לפחות ל-24 שעות, בהתאם להוראות המדביר.

הרעל מזיק מאוד לילדים קטנים ולחיות ועל כן יש להרחיקם מאזור הריסוס והרעל לזמן מה. לרעלים יש מינון שונה בכל ריכוז, בדקו מול המדביר מה הרעלים כוללים וכיצד הם משפיעים על הסביבה בימים שלאחר מכן.

 

  • הדברה ירוקה

הדברה ירוקה כוונתה לשימוש בחומר סינתטי שעושי מחומר שנקרא פירתרואידים. החומר הזה מגיע בתערובות שמכילות כמה חומרי הדברה שונים ולא תמיד החומרים הללו ירוקים לגמרי. את ההדברה מבצעים עם ריסוס או תכשירי מריחה. הדברה ירוקה צריכה להיות הדברה ללא סכנת רעלים לבני אדם, לילדים קטנים וגם עבור חיות מחמד או חיות שנמצאות בסביבתנו.

במידה ואתם מדבירים את ביתכם שנמצא בשטח פתוח, יש לקחת בחשבון ולהיזהר על חיי חיות המשק והעופות שהם בעלי רגישות גבוה יותר משל כלבים וחתולים מבחינת חשיפה לרעל. הדברה ירוקה אמורה להיות הדברה בטוחה, אבל לרוב היא מעורבבת בעוד חומרים ויש לוודא האם היא בלתי מזיקה מול המדביר.

 

  • הדברה אקולוגית

הדברה אקולוגית הינה שיטת הדברה בה משתמשים באמצעים אקולוגיים שמבצעים פעולות טבעיות. למשל שימוש בצמחים על מנת להרחיק בעלי חיים מסוימים לדוגמת חרקים שאינם אוהבים עלי דפנה, אז ניתן להשתמש בעלי דפנה על מנת להרחיקם.

את ההדברה האקולוגית רוב האנשים מבצעים לבדם. במידה ואינכם מצליחים להרחיק את המזיקים, צרו קשר עם מדביר מקצועי שינסה להעניק פתרונות אקולוגיים נוספים.

הדברה ביתית

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא הדברה